יום שבת, 15 בפברואר 2020

חמים ונעים: מארז מתנה לספרים

שלא במפתיע, התאהבתי מעל לראש בקופסת התה של הוד קונדסוניותה.
לאחר לא מעט וריאציות ושעשועים, מצאתי למהממת הזו שימוש אחר, בלתי שגרתי מעט - מארז מהודר לספרים, מן עטיפת מתנה סופר-משודרגת. למכסה התווסף כיס פנימי ובו סימניה וכרטיס ברכה.


לבסיס השתמשתי בקארדסטוק חלק, חום כהה 350 גרם- משקל מאסיבי ומכובד, אם כי לא אידיאלי לקיפולים. נדרשו כמה שיפצורים וחיזוקים וכמו כן במרבית פאות הקופסא הוספתי שכבת קארדסטוק נוספת. בכל זאת צריך משהו יציב כדי לעמוד במשקלם של הספרים...

העיצוב הכללי נבחר בסינרגיה מושלמת של צבעי הספרים עצמם לצד סטאק סתווי ומושלם בשם סתווי ומושלם- Warm and Cozy, שבדיוק נחת אצלי והמתין לשעת כושר. הוא לא היה צריך להמתין יותר מדי ;)
נגיעות של שעם בדיגלונים ובתווית השלימו את אווירת הסתיו. הלכתי על שילוב מינימאלי של 3 דפים מעוצבים בלבד. בעיניי לגמרי הספיק- לס איס מור וזה (ובינינו- ככה יישאר לי יותר מהסטאק ההורס הזה...).

גם הקישוטים מינימאליים- סרט סאטן, קצת נקודות חן, מדבקות של tea&soda והעניין סגור.
רואות את ההמשכיות של הדוגמה בין הקופסא למכסה? מסוג הפרטים הקטנים שלגמרי מצדיקים את ההשקעה בעיניי.


הספרים, למתעניינות (מומלצים בחום!) -

את המידות תכננתי מחדש כדי שהמארז יתאים במדויק לגודל הספרים. הנה הן לפניכן:
לקופסא- דף בסיס בגודל 9.25*12, לחרוץ לקיפול ב-1.25 מכל הצדדים.
למכסה- דף בסיס בגודל 8.25*11, לחרוץ לקיפול ב-0.75 מכל הצדדים.
לחיבור המכסה לקופסא- דף בסיס ברוחב 2 ובאורך 6.75 או 9.5- תלוי אם אתן רוצות את המכסה לרוחב או לאורך הקופסא. בזו שאני הכנתי המכסה הוא לאורך, לכן הבסיס הוא בגודל 2*6.75, בפאה שאורכה 2 לחרוץ לקיפול ב-1.25.
לכיס עם נפח- דף בסיס בגודל 5*9 ו-5 שמיניות. בפאה של ה-5 לחרוץ משני הצדדים שלוש פעמים- 1/2, 1, 1/2 1- ליצירת קיפול אקורדיון. בפאה של ה-9 ו-5 שמיניות לחרוץ רק בצד אחד ב-1/2.


הצעת הגשה - 

בטוחה שעוד גרסאות ושימושים לקופסה הזו יופיעו כאן בהמשך. יעלי, את גאון!!!
חיבוק סתווי אוהב,
אלה.