יום ראשון, 21 בפברואר 2016

הדרך הנכונה לחנך בני אדם היא להיות להם לדוגמא

השבוע הכנתי מתנה בהזמנה אישית עבור מש"קית חינוך טרייה, לרגל גיוסה לתפקיד.
לבקשת המזמינות, הכנתי מחברת עם חוצצים ייעודיים בהתאמה לתכני התפקיד. בנוסף נתבקשתי לשלב את הציטוט שבכותרת הפוסט בכריכה. מעבר לכך - קיבלתי לשמחתי חופש פעולה ועיצוב מוחלט :)
בחרתי אפוא להשתמש בסטאק היפהפה הזה -
וזה מה שיצא -

חומרים מלבד לדפים
מחברת עבה במיוחד של campus (הסטנדרטיות מהמקסטוק לא הספיקו לתוכן המיועד)
חוט אופים סגול
כפתור עץ
פאנץ' תגית
פאנץ' מעגל פינות
בהצלחה - מתוך סט חותמות ברכות 
תחרה בגוון טבעי
אותיות יעל יניב
ניט סגול
חוט שפגט
נקודות חן טורקיז לקישוט התגית

מבט בכריכה מזוויות שונות -

הצצה לצדדים הפנימיים - בקדמי מחזיק לסימנייה או למסמכים, ובאחורי מעטפה למסמכים, פתקים ועוד
 הצצה לחוצצים הפנימיים -
 מהצד -
 מאחור -
 ורגע לפני המסירה המרגשת -

עד כאן הזמנות מיוחדות, ומעכשיו - מתמסרים ליצירה לפורים!

להתראות בינתיים ושבוע נפלא,
אלה

יום שלישי, 9 בפברואר 2016

משנכנס אדר...

ראש חודש אדר א' הוא הזדמנות מצוינת להתחיל להתכונן לחג הפורים הממשמש ובא - חג אשר כידוע משמח לב כל ילד, אם עברייה ויוצרת חובבת :)
החלטתי להתנסות השנה בהכנה של משלוחי מנות ממגוון חומרים וכלים.
להלן לפניכן הצמד הראשון, שהכנתי מצנצנות זכוכית קטנות של פסטו. ניתן למלא אותן בסוכריות, פיצוחים ושאר דברים קטנים וטובים.
צמד הצנצנות הזה משקף נאמנה את רוח החג - האחת תואמת לסגנון היומיומי הרגיל שלי, ומשלבת חומרים טבעיים וסגנון כפרי. לעומתה, השנייה מהווה סוג של תחפושת, דרמטית, ומשלבת חומרים ש...איך לומר...? די רחוקים ממני בדרך כלל (זהב? נצנצים?? נוצות???).
אז הנה הן לפניכן, האגו והאלטר-אגו -

צנצנת בסגנון כפרי
חומרים -
גליונות יוטה
חוט אופים טבעי
חוט רפיה צבעוני
תחרות כותנה שונות
כפתור עץ צבעוני
הכנה -
גוף הצנצנת - גוזרים רצועת יוטה בגודל הרצוי מתוך הגיליון. בצידה האחורי של היוטה מודבק נייר, שמקל מאד על המדידה והגזירה. לאחר הגזירה לגודל הרצוי - מסירים במשיכה קלה את הנייר. לחילופין, ניתן להשתמש בסרט היוטה הזה, שמגיע חתוך מראש לרוחב שמתאים לצנצנת קטנה. מדביקים על גבי הצנצנת באמצעות דבק טאקי. על גבי היוטה הדבקתי שתי שכבות תחרה זו על זו - ראשית את זו בצבע קרם ומעליה את זו בצבע הטבעי (ניתן לחילופין להשתמש בבורדרים המהממים האלה מיוטה). לאחר מכן ליפפתי מסביב את הרפייה הצבעונית, וקשרתי מאחור בקשר פרפר.
מכסה - מורחים את המכסה כולו בדבק טאקי. לאחר מכן מלפפים במעגלים מבפנים החוצה חוט אופים טבעי (מצריך עדינות וסבלנות, אבל לדעתי ממש שווה את ההשקעה!). בתום הליפוף ולאחר שהדבק מתייבש ומתייצב - מדביקים במרכז כפתור או כל קישוט אחר שעולה על דעתכן.

היות ועל הצנצנת עצמה אין כיתוב או ברכה - יצרתי תגית תואמת באמצעות מארז החותמות המקסים והשימושי הזה. כמו כן השתמשתי בתחרה סינטטית צהובה, חוט אופין טבעי תואם לצנצנת, ונקודות חן חומות. את שולי התגית יישנתי בעדינות עם דיו דיסטרס בגוון בהיר מתוך המארז השימושי והקומפקטי הזה (נראה קטן אבל מספיק להמון זמן ויצירות!).
 והנה הן יחד, מוכנות למילוי ולמסירה -

צנצנת בסגנון דרמטי
חומרים -
מסיכה וניציאנית לקישוט
בריסטול שחור
עט ג'ל לבן וזהב
פנינים דביקות
חוט רפיה שחור
וואשי טייפ זהב מנצנץ
חוט שזור זהב
הכנה - 
גוף הצנצנת - באמצעות קרופ א דייל (שמחורר היטב גם פלסטיק), מחוררים את צידי המסיכה. משחילים חוט (במקרה שלי - רפיה שחורה), "מלבישים" מעל לגוף הצנצנת, וקושרים בשני החורים. 
מכסה - כמו בצנצנת הראשונה - מורחים את המכסה כולו בדבק טאקי. מדביקים בקדמת המכסה וואשי טייפ מוזהב, כך שיכסה את מרבית השטח. לאחר מכן מלפפים מסביב בצורת עיגול חוט רפיה שחור. מעל לחוט הרפייה המודבק, ליפפתי חוט שזור מוזהב וקשרתי בקשר פרפר קטן בצד. פינצ'צ'תי עיגול מבריסטול שחור והוספתי כיתוב וסימני תפירה בכתב יד. לסיום, קישטתי בפנינים דביקות, תואמות לפנינה שמעטרת את המסיכה. 
 מסתבר שבשילוב הנכון - אפשר לשאוב השראה וליצור באמצעות חומרים שלא הייתן מאמינות שתתחברו אליהן :) למרות שאינני מתחברת כלל וכלל לנוצות - תראו כמה שהן מגניבות ומוסיפות כאן!
מוזמנות לעקוב ולהתעדכן ברעיונות נוספים למשלוחי מנות לאורך כל החודש, ועד אז - להתראות ויום משפחה שמח :)
אלה