יום ראשון, 12 באוגוסט 2018

שעשועי סדר ושליטה (לוח ארגון מגנטי מעוצב)

לאחרונה פיתחתי אובססיה נלהבת (בואכה בלתי נסבלת) לאלמנט האמריקני החביב command center (תסלח נא לי השפה העברית, זה פשוט לא מיתרגם טוב...).
מדובר באזור או חפץ ייעודי בבית שמרכז רשימות, משימות, תזכורות, הודעות וכן הלאה - וכל זאת בשילוב בין עיצוב, פרקטיקה וקורטוב של נירוטיות (מושלם לבעלות צורכי השליטה הגבוהים!) 😉

אז עוד לפני הצגת הפרויקט הנוכחי - תפוסנה לכן כמה דקות מול הפינטרסט מול תווית החיפוש command center ותתמוגגנה להנאתכן!

וכעת - לענייננו...


מדובר בגרסה צנועה וממוזערת של מרכז השליטה (אמרתי לכן שבעברית זה נשמע לא משהו...מעתה אמורנה "לוח ארגון") - משטח צ'יפבורד מגנטי למקרר שמכיל דפי ממו, עט, בלוק כתיבה ואטבים לתלייה. 
הכיס לממו ולעט עפ"י ההדרכה הזו מלפני שנתיים, והכיס לבלוק הכתיבה מתוך הדרכת הפולדר האגדית של יעל קונדסונים.
נראה לי שזו תחילתה של אובססיה נפלאה משל עצמה...😃😃😃 לא כל שכן מתנה מעולה ופרקטית לחנוכת בית -


מה שהנחה את העיצוב ובחירת הדפים הוא רצפת הפרקט המשגעת במטבח אליו מיועד הלוח. 
בחיפושיי אחר דף דמוי עץ בגוון מתאים, שלפתי בשמחה את הסטאק המשגע wellcome home של קרטה בלה - מיוחד ומושלם לביצועים טרנדיים מבוססי פינטרסט מסוג זה. בפרט, קנה אותי השימוש המרובה בהדפסים דמויי עץ ולוח גיר בסגנון בית חווה כפרי ומגניב. 

בזכות המדבקות והתוספות המעולות שמגיעות עם הסטאק, כמעט לא היה צורך בקישוטים מעבר, פרט לנגיעות של מנטה בנקודות החן, בדף המנוקד ובחוט האופים, כמו גם כפתור ואטבים מעץ. 
יצא שילוב ממש מגניב בעיניי, והמנטה מוסיפה לסגנון הכפרי מעט רעננות ועליזות.


פעם ראשונה שהשתמשתי במדבקות האותיות הלועזיות שמצורפות לסטאקים שכאלה, להוספת מגע אישי במיוחד בדמות שם המשפחה -

הגיגי סיום (בהשראת התובנות המעולות שיעלי מוסיפה בסוף כל פוסט) -

1.יצא יותר מינימליסטי ממה שחשבתי, ומאמינה שהפרויקטים הדומים הבאים יהיו עמוסים בהרבה...בכל זאת - בלי חותמות? בלי דיגלונים?? והכל על טהרת הלעז??? ואף על פי כן - היה לי כיף לא נורמלי להגות ולהכין 😃 

2. תוצר שימושי ומגוון ביותר!! אין לי ספק שעוד רבים וטובים שכאלה במגוון גרסאות וסגנונות עתידים להיווצר אצלי! דמיינה לכן בנוסף רשימת קניות, שילוב שעם ו/או לוח גיר, פתקוניות דביקות, לוח תכנון חודשי/שבועי...להמשיך??

3. יצא גדול ומרשים, עשוי מצ'יפבורד שלם בגודל 12*12 ויש בו שפע של מקום לפונקציות הרצויות השונות.
**החיסרון** המשמעותי של שימוש בגודל כזה, ובפרט אם מדובר בצ'יפבורד  עבה וקשיח (אני השתמשתי ב-2 מ"מ), הוא בעיית התאמה לדלת מקרר מעוגלת. במצב שכזה, לא כל המגנטים נצמדים היטב למקרר, וכך הקונסטרוקציה כולה "גולשת" למטה. התגלית המצערת התרחשה אף שהשתמשתי בכפתורי מגנט חזקים לאורך כל שולי הלוח. באסה!!
הפיתרון (הלא-אידיאלי אך בלית ברירה...) - קיבוע הלוח למקום בעזרת מיקום כמה מגנטים מתחתיו על המקרר, למניעת הגלישה. לחילופין, במטבחים בהם צד אחד או יותר של המקרר גלוי, ניתן למקם את הלוח על הצד הישר (במקום על הדלת המעוגלת) ואז לא אמור לקרות. פתרון אחרון הוא להשתמש בצ'יפבורד מעט יותר דק וגמיש, שאז אולי ניתן יהיה "לעגל" להתאמה לדלת.
גם זה קורה, טעויות כאלו ואחרות הן חלק מתהליך היצירה - מקבלת באהבה ומודה על הלמידה :)

4. מכיוון שמדובר באלמנט גדול ודי כבד עם כל התוספות והניירות, חשוב לחזק במספיק מגנטים מאחור - השתמשתי בלא פחות מ-10 כפתורי מגנט כדי שיחזיק ויהיה נוח ואיתן לשימוש.

5. הרגע הזה כשסדר וארגון פוגשים סטייל...אושר אמיתי! שיחקו אותה האמריקנים הפעם! ואין כל רע מעת לעת במעט קיטש...

מוזמנות לנסות ולשתף בלוחות ארגון משלכן - יכול להיות מעולה גם כמתנה לשנה חדשה!

שלכן,
אלה

יום חמישי, 2 באוגוסט 2018

שנוטובות צהבהבות (מארז כרטיסי ברכה לראש השנה)

איך אני אוהבת להשתעשע בהדרכות ותוצרים שכבר זמן רב ממתינים אצלי בפינטרסט...
ואיך אני אוהבת יצירה ישראלית ושימוש בחומרים מקומיים משובחים...
ואיך, הו איך, אני אוהבת מארזים - לא משנה של מה, העיקר שיגיע כמקבץ וארוז יפה :)

הפרויקט הבא, אפוא, משלב את כל האהבות הללו יחדיו.

מעשה בקוסמת אהובה אשר בחודשים האחרונים מסייעת לי עם התאומים בבית, שהכי מגיע לה משהו מיוחד ומושקע מכל הלב!
החלטתי להקדים את ההתארגנות סביב מתנת החג שלה מוקדם במיוחד, בשל זמינותי הנמוכה מתמיד ליצירה.

התוצאה לפניכן -


מדובר במארז מקסים על פי ההדרכה הזו - הדרכה פשוטה, פרקטית ורב שימושית, שניתן לבצע בכל מידה וסגנון שהם. המארז כולל 10 סטים של כרטיסי ברכה בגודל 4*6 אינטש ומעטפות.


הבסיס הוא קארדסטוק קראפט עבה ואיכותי, שכה התגעגעתי אליו ונעדר מהיצירות האחרונות שלי. הדפים המשגעים מהסטאק "שנה דבש" בעיצובה של אושרת קורן המוכשרת. צבעוניות פשוטה ומטריפה של שחור-לבן-צהוב - מושלם לראש השנה ובכלל!

טיפ של עצלניות ממהרות - כריכת המארז משכבה אחת בלבד של קארדסטוק (עבה ואיכותי ככל שיהיה) לא הספיקה ולא הייתה די יציבה. לא היה לי זמן לבנות כריכת צ'יפבורד, לכן מצאתי פתרון ביניים - שתי שכבות קארדסטוק! כן כן!
אז ככה - פשוט הכנתי פעמיים את השכבה החיצונית, חרצתי קיפלתי כל אחת בנפרד ליצירת המבנה, ולאחר הקיפול הדבקתי את השכבות זו לזו במדויק.
התוצאה אמנם אינה קשיחה כצ'יפבורד אך בהחלט מספקת ולא מידלדלת וכורעת לה תחת העומס.
לא הייתי ממליצה על זה לכריכה של אלבום למשל, אך לפרויקט הנוכחי בסה"כ עבד לא רע.
צילמתי כך שתוכלנה לראות את השכבות מודבקות זו לזו -לרוב חובבת מונוכרומטי (או לכל היותר קראפט, שחור ועוד משהו), אך הפעם לצד הצהוב שילבתי גם גוון מנטה עדין ומשמח. השילוב בוצע גם באמצעות נקודות חן וגם באמצעות דף בסיס מסטאק חמוד ושימושי מעין זה.

המעטפות בפרט והפרויקט ככלל הוחתמו בחותמות בעיצוב "הבית של יעלי". פרט לכך כמעט ולא היה צורך בקישוטים - נקודות חן מן הסתם, שרשרת כדורית מגניבה וניט לחיבור השרשרת לכריכה. כמו כן השימוש בפאנצ'ים שתואמים לסטאק היה ממש מהיר, מהנה ופרקטי!


הדבר היחיד שאיני שלמה איתו הוא סרט הסאטן המנוקד בו השתמשתי לסגירה. באופן אידיאלי היה מתאים כאן ללא ספק סרט תפר שחור או לבן...נו מילא, העיקר הכוונה ;)

כעת רק נותר להחליט לגבי מתנה "אמיתית" להגיש לצד השי הזה - חשבתי על ספר, מה דעכן?

באהבה ובהודיה על כל רגע פנוי להשראה,
אלה