יום רביעי, 20 במרץ 2019

חג גדול לממהרים: נגיעות יצירה חפוזות לפורים

מודה ומתוודה - השנה נרדמתי בעמידה בכל הנוגע למשלוחי המנות, ורק יומיים-שלושה לפני תחילת החג הם הגיחו לתודעתי.
לכן, לצערי, לא עלה בידי להשקיע באפיית תוכן המשלוחים עצמו, לא כל שכן ביצירה של שלל קופסאות, מארזים ושאר מעללים מרהיבים מנייר, כפי מנהגי בשנים קודמות.
תחילה מעט התבאסתי, מודה, אך מהר מאד גיליתי לשמחתי שגם בהשקעה חפוזה ומצומצמת (יחסית) אפשר לארגן אריזות מהממות!! 

זאת, בסיוע מספר שותפים יקרים לפשע, ובראשם המדבקות המעולות, סופר-דופר-שימושיות, מדויקות, כיפיות ומה לא, מבית היוצר של Tea&soda.
כמו כן סייעו במבצע החפוז חוטי אופים, סרטי תפר, סרטי תחרה, וכמובן איך אפשר בלי נקודות חן 

במשלוח המשותף לצוות הגן של הברווזה הבכורה, השלימו את הכיף מסיכה מהממת שנשארה לי משנים קודמות, וחבר מגלגול אחר שכבר הרבה זמן לא שיחקתי בו - וואשי טייפ (להלן, שעשוואשי - כמה נחמד להיזכר בתחילת הדרך...) -

במשלוח למטפלות של הברווזונים, השתעשעתי לי בחבר נוסף שנזנח לו לכמה שנים טובות - פאנץ' גדול בצורת פרח, וכמו כן דף שעם דביק, לקישוט מכסי הצנצנות. כיף כבר אמרתי...?

לבסוף, השתתפתי במשחק הפיה והענקית בקבוצת השוות המקומית בפייס (מודה שלא הייתה לי טיפת זמן ואנרגיה לזה, אך כנראה שזה חזק ממני...). לצד הפינוקים הקנויים, לא היה מנוס מלהוסיף מגע אישי בעבודת יד, אז צירפתי מארז זריז של תגיות לקישוט כל מתנה לכל אירוע. מה הייתי עושה בלי המדבקות האלה???
וכך נראה המשלוח כולו (שפורסם ע"י המקבלת המפרגנת, אשר שמה הוא גם כן אלה) - 
No photo description available.
No photo description available.

עד כאן מיצירות פורים לשנה זו,
גאה בעצמי שהצלחתי לדרדס תוצרים סבירים וראויים למרות הכל (וגם אם לא - העיקר הכוונה!! וכמובן המצווה להיות בשמחה תמיד)
חג שמח ומבדח לכולכן,
אלה

יום ראשון, 10 במרץ 2019

יצירה ממוקדת מטרה (אלבום/פנקס יעדים)

אחי היקר ומעורר ההשראה חגג זה מכבר יום הולדת 40 עגול ומרגש. מדובר באחד האנשים הכי אמביציוזיים ומוכשרים שיש, שלא נותן לשום דבר לעמוד בינו ובין המטרות והיעדים שלו.
הכנתי לו אפוא בית לכל היעדים והרעיונות שלו, בדמות פנקס מעוצב בכריכה קשה.
את הכריכה והרעיון הכנתי על פי הדרכה מעולה ומהנה כרגיל מבית יעל קונדסונים, הקטנתי את המידות לפי הצורך והתוצר הסופי הוא בגודל 6.5*4.5 אינטש.
השתמשתי בסטאק יפהפה מתוצרת photo play, בגוונים סתווים שיתאימו לאווירה הגברית (למי שזוכרת וגם למי שלא - השתמשתי בו כבר בעבר כאן, וגם אז נהניתי מכל שנייה).
כמו כן שימש אותי היטב קארדסטוק קראפט בנוהל ליצירת הכריכה הקשה, וקארדסטוק חום עבה במיוחד כבסיס נוסף (למשל לשכבות, לחוצצים ולכיס הפנימי).
זו הפעם הראשונה שהשתמשתי במדבקות האותיות הלועזיות שנלוות לערכות עיצוב מסוג זה. ספציפית לפרויקט זה היה לי ציטוט מסוים בראש מתוך חוויה אישית משותפת שלי עם אחי, לכן האותיות השתלבו היטב. התוכן מרגש ומדויק אך כלל לא בטוחה מה דעתי ביחס לעיצוב, וחלק מהזמן הרגיש לי שהאותיות מיילדות מעט את הפרויקט ויוצרות אפקט של מכתבי כופר...
פרט לאותיות, בלט בגזרת הקישוטים סרט התפר לסגירה - מוסיף ומתאים ממש בעיניי! (ואגב, זה כזה ברור שמתוך מבחר של סרטי תפר בכל צבע אפשרי שיש, אבחר ב-כמה מפתיע-איזשהו סוג של בז'...)
החלק הפנימי של הפנקס מורכב מכרטיסיות פלאש שחתכתי לגודל הרצוי, ביניהן מפרידים חוצצים שהוספתי להם טאב מפאנץ' - שימושי ומוסיף המון בעיניי!
מבט מבפנים - כיס מימין ודפי הפנקס משמאל, ובאמצע תגית לקישוט. אחד הדברים שבכל זאת נחמדים במדבקות האותיות הנלוות הן האפשרות להתאים אישית את התוצר (ובמקרה זה - משחק מילים שקשור לשם המשפחה) -
התגית נקשרה בחוט יוטה צבעונית - האינטרפרטציה האישית שלי לקישוטים המהממים שמוסיפה יעלי (ועוד רבות ומוכשרות אחרות) לכריכות הקשות שלה -
חובה לקשט קצת גם מאחור -
סתם שתדעו - סינץ' לא שימושי עבור כריכות קשות שנבנו מצ'יפבורד עבה במיוחד!! נאלצתי לסמן ולחורר חור חור עם קרופ-א-דייל וגם אז זה היה חתיכת מאבק, אך נראה לי שהתוצאה הסופית בסה"כ שווה את זה.
מרגישה שלא יצאתי הפעם יותר מדי מאזור הנוחות, אבל בדיוק לשם כך הוא מוגדר ככזה - נוח ונעים להיות בו, וכמובן להעניק מתוכו לאחרים.

שבוע נפלא וממוקד מטרה לכן,
אלה