יום שני, 20 בנובמבר 2017

לב פראי

הפוסט הזה שוכב לו אצלי בבלוג כטיוטה מזה מס' חודשים, וכל כך כיף לנער ממנו את האבק וסוף סוף לפרסמו!
התזמון יצא ממש מושלם הפעם, מכיוון שהסטאק המהמם הזה של טרימקראפט הוא חזר ובגדול!! ניתן להשיגו מכאן במחיר שווה במיוחד :)
על אף שבמבט ראשון הוא נראה הסטאק האחרון בעולם בו הייתן משתמשות לעיצוב לתינוקות - דווקא נראה לי שיצא ממנו יומן משגע :)

היצירה של האלבום הייתה ממש משב רוח מרענן בעיצומו של חום יולי הכבד.
מוכנות לקפיצה קטנה וקרירה לאלסקה...?
אז בואו ננפץ קצת מיתוסים ומוסכמות לגבי יומני תינוקות, בשילוב תובנות והנחות עבודה אישיות שאני כה אוהבת להרעיף עליכן בהגזמה מתונה:

1. ממש לא חובה להשתמש בסטאקים או ערכות עיצוב ייעודיות לתינוקות! (או בערכות עיצוב בכלל, אם כי זה בהחלט נוח ושימושי למדי, אבל זה כבר לדיון אחר...)

2. ממש לא חובה להשתמש ב"צבעים של תינוקות"! במילים אחרות, מודה ומתוודה - אני אלה ואני אוהבת לעצב אלבומי תינוקות עם גוונים חומים (כמובן, בתיאום והסכמה מראש עם המזמינים).

3. התאמה לקונספט של האלבום יכולה להגיע ממקומות לא צפויים ולא מוצהרים. למשל, ביומן דלהלן, הרגשתי שמתאים לתינוק בגלל הדגש הרב על אלמנטים מהטבע כגון חיות ואצטרובלים, וכמו כן דפוסים גיאומטריים שונים.

4. בהמשך לכך, עיצוב הוא מבחינתי מארז תודעתי שלם שמורכב גם מאסתטיקה אבל גם מרגש, אסוציאציות ועוד. על אף שהצבעוניות אינה "עליזה", היא מעוררת בעיניי תחושת רוגע, שלווה והרמוניה, שלא פחות מהותית בחוויה האימהית והתינוקית בעיניי מאשר חמידות עולצת. החיבור לטבע ולתחושה גולמית וראשונית שיחק כאן את התפקיד הראשי, והסטאק הזה מעביר אותו בעיניי בצורה מושלמת.גודל האלבום 6.1*6.1 אינטש ובו 5 כפולות (10 עמודים). כולל מקום לכ-50 תמונות ובנוסף כרטיסיות לכיתובים שונים. הכיתובים על הכרטיסיות (פעמים ראשונות, פרטי לידה וכד') הודפסו במדפסת ביתית על גבי דף ממוחזר בפונט אלכסנדרה מורשה. פשוט תעצבו לכן בוורד את הטקסט הרצוי בתוך תיבת טקסט (כך שמתאפשרת שליטה בגודל ובפריסה).

חומרים
קארדסטוק קראפט
חוט אופים בגוון טבעי
חוט שמשון
פאנץ' דגלון
צ'יפבורד לכריכה
מדבקות אותיות סקראבל
פינות ברונזה לכריכה
נקודות חן וניטים בצבעים מדגישים ומשלימים
מדבקות אותיות דגלונים שחורים
מדבקות כיתובים שחור-לבן
מדבקות פינות לתמונות
לסיכום - מודה ומברכת על כך שיש לי לקוחות עם ראש פתוח ותעוזה :)
ממש אהבתי את התוצאה על אף שאינה "תינוקית" במובהק (ואולי דווקא בזכות כך...)

עד לאלבום הבא (שככל הנראה ממעמקי המחתרת הנוכחית ייקח עוד הרבה, הרבה זמן עד שאגיע לעשות...),
אלה 

יום רביעי, 15 בנובמבר 2017

מטעמי סתיו

החודש מתקיים לו אתגר "סתיו" בקבוצה של רעותא. האתגר המושלם להעלות אותי מהמחתרת, לאחר היעדרות קלה, מפוצצת התרגשות והשראה!
אז מה בצבעי הסתיו כל כך עושה לי את זה? מניחה שתחושת הביתיות החמימה, הרומנטית משהו, ששילוב הצבעים האופייני לעונה מעורר מיידית. מכאן, שהביטוי המושלם בעיני לאתגר ולצבעים האלה, הוא החיבור לעולם המטבח - לא סתם הצבעים האלה מעוררי תיאבון (ולא רק בגלל הקשר של היצרנים האמריקניים לחג הדלועים...). איכשהו, אפילו כשאני מנסה לכוון לעונות אחרות של השנה (למשל קיץ), בסוף בכל זאת יוצא לי סתיו...למשל כאן

מפה לשם, מאיה השכנה היקרה זוממת מזה זמן מה להתחדש בספר מתכונים מעוצב מתוצרתי. בעלה האדיר חשב שיום הולדתה הוא הזדמנות מצוינת להוציא לפועל את מזימותיה, הגדיל לעשות והזמין מבעוד מועד ספר עבורה. לשמחתי עד-אין-קץ, הוא נתן לי יד חופשית לחלוטין מבחינת הצבעים והסגנון, וכמובן שבחרתי מיד - סתיו! 

התוצאה לפניכן - 


הרבה זמן לא קפצתי לבקר, כך שממש בא לי לפנק ולהכביר בהסברים (תמונות ישולבו לרענון בין לבין) - 

השתמשתי בסטאק הסתווי המהמם הזה מתוצרת PHOTO PLAY, אשר מן הסתם כבר אזל מן המלאי (בכל זאת אחד המבצעים השווים!!!), אבל המבצע רץ עד סוף החודש וממש לא כדאי לפספס את מה שכן נשאר מהמארזים הגדולים...

אלמנטים בהם נעשה שימוש בעיצוב הכריכה - 

דבק דו צדדי עם נפח להדבקת הדיגלונים - מגיע חתוך מראש, אחד הנוחים והפרקטיים אצלי!
עט שחור לשרבוט סימני תפירה מדומים (גם בדיגלונים וגם בכותרת)
נקודות חן - משמשות גם לעיצוב החוצצים (שתיכף יפורט גם עליהם בהרחבה מוגזמת)
כפתור עם חוט אופים
מדבקות אותיות סקראבל בעיצובה של עינת ספקטור - נראה לי שמרוב שבחים והתלהבות מהמוצר המשגע הזה כבר נגמרו לי המילים...בנוסף, בשביל הגיוון והעניין, שילבתי גם מדבקות אותיות של יעל יניב למילה האמצעית. חששתי שאם לא אעשה כן, התוצאה עשויה להיות מעט חדגונית וכבדה. ממש מרוצה מהרעיון :)

(בתמונה - מבט מבפנים למתלה בכריכה הקדמית הפנימית למתכונים משורבטים, פתקים ועוד (מודגמת ע"י שארית קארדסטוק כהה)


הספר מעוצב עם דפי המתכונים המעולים בעיצובה של מיכל מאירי המוכשרת - מוצר שימושי, יפהפה ומשדרג לרמות אחרות לחלוטין את היצירה! 
בהתאם לגודל הדפים, תוכנן הספר לגודל 8 אינטש גובה על 9 אינטש רוחב. ההסבר - הבסיס לחישוב הוא דפי הפנים, אשר גודלם 8*6 אינטש. הכריכה האחורית מחושבת עם תוספת של אינטש לרוחבה עבור המקום לעט. החוצצים מחושבים עם תוספת של אינטש לרוחבם עבור הלשוניות (נכון שמגניב בחלק מהמקרים מבחינה עיצובית לתת ללשוניות להציץ החוצה מהכריכה, אולם מבחינת עמידות ופרקטיקה, על אחת כמה וכמה כאשר מדובר במוצר למטבח, אני מעדיפה להגן עליהן כמה שיותר...). 


הכריכות נחתכו מצ'יפבורד קשיח ועמיד, והעט חובר לכריכה האחורית באמצעות ניט שבתוכו הושחל גומי שחור פשוט והודבק מאחור. שימו לב לסדר העבודה על הכריכה הזו - 1.ציפוי בדף מעוצב של צידה הפנימי של הכריכה (זה שמציץ מקדימה) 2.חירור וקיבוע ניט, השחלת והדבקת הגומי 3.ציפוי צדה האחורי של הכריכה בדף מדוגם, באופן שיסתיר היטב את ההדבקה של הגומי. 

החוצצים נחתכו בסיוע לוח פאנץ' טאב של WRMK, מוצר שהתלבטתי ארוכות אם לרכוש כי בינינו - פאנץ' טאב עולה שביעית ממנו ועושה עבודה מצוינת, כך שמעבר לכך הרגיש לי מפונק ויקר...מצד שני, יש דברים שבשבילם שווה להתפנק ולהשקיע ביוקר!! ומכיוון שכבר 10 ספרי מתכונים לפחות נעשו אצלי בעזרתו, מרשה לעצמי להעיד כי באופן חד משמעי היה כדאי.
טיפ לעבודה עם הלוח - לעבוד עם דפי טיוטה פשוטים לפני שעוברים לקארדסטוקים עד שתופסים את העיקרון, ולמי שמעוניינת להגדיל לעשות ולהשקיע ממש אמליץ ליצור סקיצות במידות שונות מדפי טיוטה (באומרי סקיצות כוונתי לחוצצים חתוכים ממש) עם רישום המידות המדויקות לחיתוך. למי שמשתמשת הרבה זה חוסך זמן ניסוי, טעייה והיזכרות יקר, מקל ומקצר את התהליך. 


החוצצים פשוטים יחסית, חתוכים מקארדסטוק קראפט עבה ואיכותי (לחלוטין מוצר החובה שהייתי לוקחת איתי לאי בודד!) ומקושטים רק בצדם הפנימי. לא לשכוח (גם בכריכה) לחורר אחרי שמדביקים את הדף המעוצב אך לפני שממקמים את כל האלמנטים לקישוט כדי להימנע ממצב בו הם מפריעים לכריכה ולסגירה! 
תראו כמה דפי הפנים המהממים של מיכלי מוסיפים - באמת שאין צורך להגזים בקישוט מעבר לכך!


קישוט החוצצים נעשה באמצעות נקודות חן, מדבקות ייעודיות שמגיעות כחלק מהסטאק, ומגוון חותמות בעברית שקשורות לאוכל או לתחושה הביתית החמימה שתוארה לעיל. בנוסף השתמשתי בחותמות איורים מגניבות בנושא מטבח ובישול - חותמת סינר, וחותמות מתוך המארז השווה הזה (מערוך, מטרפה ומיקסר). 


הצצה מאחור (כל כך נהניתי שפשוט המשכתי לעצב ולעצב...בסופו של דבר תרם להסתרה מלאה ויעילה של הגומי המודבק, כמו גם לחדווה הכללית) -


ועוד תמונה מהפרונט לסיום (כי אם כבר הגזמתי בפראות אז יאללה) - 

 

הספר התקבל באהבה ובשמחה ואני בטוחה שהוא יעשה חיים במטבח החדש והמהמם של מאיה ותחת ידיה המיומנות :)

המשך סתיו חמים וקסום לכולן,
אלה.