יום רביעי, 6 בנובמבר 2019

כל תהליך מתחיל במחברת: זמן בריאות

אנשים שונים מוציאים לפועל רעיונות בכל מיני דרכים.
אצלי, רעיון או תהליך חדשים, מתחילים קודם כל - במחברת חדשה :)
השבוע איתגרה אותי אושרת קורן, המוכשרת הנפלאה, ליצור משהו עם מדבקות, וזה הסתדר נפלא עם מחברת שבדיוק התחלתי ליצור.
המטרה - בריאות!!! וכל האמצעים כשרים 💪💪💪
בתוך התהליך הזה, מחברת היא דרך נפלאה לאגד רעיונות, מתכונים, סוגי אימונים, משפטי השראה ועוד ועוד.


משהו בצבע הירוק תמיד מתחבר לי לבריאות, ולא פחות מכך - לרוגע (חלק בלתי נפרד מבריאות). דף אחד בלבד לעיצוב, גומי, קצת קראפט וקישוטים ברוחו (כי בכל זאת...), חותמת מילונית, נקודות חן (כי בכל זאת...), ובמרכז - מדבקה מעולה שלא מתביישת לשים את עצמה באמצע - תרתי משמע...(מהמארז הזה) -


והנה עוד מדבקות מעולות מהמארז הזה - השראה במיטבה!

ומבפנים - בצד אחד מתלה/תופסן, ובצד שני- מעטפת קראפט ענקית עם נפח -


אחרונה לסיום -


המון זמן לא הכנתי מחברת "בסגנון שלי" - ממש התגעגעתי!
מאחלת לעצמי ולכולכן שנה של בריאות ועשייה - תכינו לכן איזו מחברת, זה בטוח יעזור 😘
ותודה לך אושרת המהממת על האתגר הכיפי הזה!
שלכן,
אלה

יום ראשון, 22 בספטמבר 2019

יוצרים עם ילדים: פעילות כרטיסי ברכה לגן חובה

פתחתי את השבוע בדרך הכי כיפית שיש - פעילות כרטיסי ברכה לראש השנה בגן של הברווזה (לא מאמינה שהיא כבר בגן חובה...מתי זה קרה??).
תכננתי לחפש באחת מחנויות הסטוק מדבקות או קישוטים לטובת העניין, אך נזכרתי מאוחר מדי ומצאתי עצמי ערב לפני הפעילות ללא רעיון. לו רק היו לי קצת חומרי יצירה בבית...😜
הפיתרון הגיח בשעת לילה מאוחרת, כהרגלי, והריהו לפניכן -


בשנה שעברה ובקיץ עשיתי עם החמודים האלה פעילויות אחדות, ובעקבותיהן גיבשתי לעצמי (ולהנאתכן, כמובן) את הקווים המנחים הבאים -
פשוט, פשוט, פשוט!!
בעיקר מבחינה טכנית, וגם מבחינת מגוון חומרים. שפע מוגזם - מבלבל ומסיח את הדעת. עיקר האנרגיה והזמן בפעילות סבבו סביב בחירה והרכבה של 5 אלמנטים - כרטיס בסיס (מידות בהמשך), פינצ'וצ'י צנצנת, תפוח ודיגלון, ופפיון.
בסיס הכרטיס הוא בגודל 6*6 אינטש, עם חריצה ב-4 אינטש אשר יוצרת "כנף" בקדמת הכרטיס. שיבוץ הקישוטים והדגלון על גבי הכנף - משאיר די והותר מקום מבפנים לכתיבת ברכה. ככה גם אפשר להחביא "הפתעות" וציורים מתחת לכנף, רעיון שריגש מאד את הילדודס.
לגבי תכנון הזמנים - תמיד עדיף בעיניי לקצר מעט ולסיים עם טעם של עוד, מאשר "לאבד" את הריכוז והעניין של הילדים בדרך. Long story short - GO SHORT!
שיטתיות וארגון.
מי שמכירה אותי אישית מגחכת כעת בהסכמה...
את האלמנטים השונים סידרתי בצלחות, באופן שמאפשר גם גישה נוחה וגם בהירות של סדר ושלבי העבודה. כן יש דרגות חופש מסוימות בתוך השיטה (הם יכולים למשל לבחור קודם פפיון ואז צנצנת וכד') אך הציפיות והפעולות הנדרשות מובנות כך טוב יותר. בנוסף, כמה שיותר להכין מראש - יש להם די והותר הזדמנויות להתנסות בהדבקה ובפינצ'וץ' ביומיום בגן, והדגש הוא על תהליך החשיבה והעיצוב (כפי הטיפ הבא).
פחות טכניקה, יותר חשיבה יצירתית.
לבקשת הגננת האלופה, הסברתי לילדים היום על כל מיני דרכים שיכולות לעזור להם לבחור את הצבעים של האלמנטים השונים ואת מיקומם במרחב הכרטיס. התמקדות בביצוע טכני עשויה להדגיש פערים בקצב וביכולת בין הילדים (בוודאי בגנים רב-שנתיים). חשיבה יצירתית לעומת זאת, קלה יותר לביטוי, והתוצר הסופי נחווה - אף פשטותו - כאישי וייחודי לילד.

31 ילדים יצרו היום כרטיסים כאלה, ואין אחד זהה למשנהו - מדהים איך חמישה רכיבים בחמישה צבעים יצרו שונות שכזו!

בקיצור - היה מקסים, ממליצה בחום לכולן!
מוזמנות לשתף משלכן :)
שבוע נפלא אחרון ומרגש לשנת תשע"ט,
אלה

יום שני, 2 בספטמבר 2019

החיבוקים (והחבקים) מכים שנית: תשומת לב מתוקה לפתיחת שנת הלימודים

אז כפי שכולכן יודעות היטב, השבוע נפתחה לה שנת הלימודים החדשה, וההתרגשות בשיאה!
לרגל המאורע, החלטתי לפרגן בשי צנוע לצוותי הגנים (שעובדים כל כך קשה גם באוגוסט...חינוך קיבוצי וזה). 
מפה לשם, העניין נדחה ונדחה עד הרגע האחרון ממש, עד שלפתע עלה סרטון שווה של נגה באחת התכתובות בקבוצת המסנג'ר (המהממת!) של צוות העיצוב (המהמם!!) של רעותא (ההו-כה-מהממת!!!). 
בסרטון מציגה נגה פינוק מושלם של תשומת לב מתוקה (כהגדרתה) - מארז של כרטיס ברכה וטבלת שוקולד עלית. ועל זה נאמר - נעשה ונשמע!
לאחר שהכנתי להנאתי שישייה של מארזים כאלו (תמונות בסוף - כבר פורסמו בקבוצה של רעותא בפייס), עברתי לתרגום מעט יותר פשוט ומהיר של הקונספט, מפאת קוצר הזמן. 

לפני שנמשיך - קיימים לא מעט רעיונות והסברים על עטיפות לטבלאות שוקולד שכאלו. בחרתי הפעם לאלתר ולהנדס משהו בעצמי במקום לחפש הדרכה ספציפית. לכן, אם קיים משהו דומה או שנתקלתן בעבר - סורי, נעשה לחלוטין בתום לב (עם קורטוב של עצלות)...💛


אז...מה בנמצא?
חבקים לטבלאות השוקולד מבסיס קארדסטוק אפור בהיר (עוד רגע תגיע ההדרכה הקצרצרה...),
תגיות מעוצבות שקורצו עם פאנץ' ראש תגית,
והכל עם סטאק מטריף ביופיו שכבר חרשתי עליו לא מעט, אך לא עוברת לי ההתרגשות ממנו, מבית היצרן הזה. שילוב צבעים שבחיים לא הייתי חושבת עליו לבד, ולנצח - כמו כל שילוב של כתום-טורקיז/אקווה באשר הוא - מזכיר לי את הבלוג של מיכלי 😍
החותמות מבית הבית של יעלי, ולקינוח - חוט אופים ונקודות חן, בנוהל, לקישוט התגיות. 

אז...איך מכינים?
נזדקק לבסיס קארדסטוק בגודל 4*8 אינטש (מקארדסטוק בסיס אחד בגודל מלא נחלץ 4 כאלה - חותכים קודם את ה-8 והרצועה הנותרת מתאימה בדיוק).
חורצים ומקפלים על פי הסימון הבא: 
3
1/4 3
1/2 6
3/4 6
מקפלים, מדביקים את הלשוניות האחוריות לסגירה בדבק דו"צ. 
הדף המדוגם שיידרש לקישוט הוא בגודל 1/8 3 * 7/8 3.
הערה - החבק מתאים בול, אחד לאחד. יש עוד מקום לתגית, ובאמת שזהו. לכן, ממליצה למי שמדביקה מדויק בדרך כלל - לבצע את הסגירה וההדבקה הסופיות מעל לטבלת השוקולד הייעודית עצמה (אחרת צריך לדחוק אותן קצת, זה לא נורא אך ניתן לפתרון פשוט יותר).
הארה - בגלל שחלק ניכר מטבלת השוקולד נותרת חשופה, אולי כדאי היה במחשבה שנייה לבחור דפים שמתאימים בצבעוניות שלהם...לחילופין, ניתן להכין חבק רחב יותר, אך במצב שכזה יהיה מאתגר יותר להשחיל את הטבלה לתוכו (לא כל שכן להוציא אותה ממנו).

והנה (שוב) הסט המלא - 

אחרונה לסיום - 

מאחלת לכן ולכל היקרים (הגדולים והקטנים שלכן) תחילת שנה מתוקה ומרגשת,
אלה.

יום חמישי, 15 באוגוסט 2019

בית הנייר: על סקראפ בעיצוב הבית - חלק שני

אט אט מתעטף לו ביתנו בנגיעות של יצירה :) והפעם - קיר גלריה מעוצב בחדר הבנים (תאומים בני שנה+).

הרעיון והביצוע התבשלו להם על אש קטנה וממושכת (ממש!!), וכעת גאה ונרגשת להציגם לפניכן (בצילום שעושה עוול רב לתאורה ולצבעים, ועדיין...) -


ההשראה לפרויקט כולו הגיעה מהסטאק המשגע הזה - מינון ילדותיות מושלם ומדויק!
כל הבסיסים עשויים מהצ'יפבורד הזה - בצבע קראפט מושלם ששימש כמאטינג במרבית האלמנטים.
הקישוטים מינימאליים, נבחרו בהתאם לדפים וכוללים כפתורי עץ ופינצ'וצ'י כוכבים (שמככבים - תרתי משמע - כנושא עיצוב מרכזי בחדר הבנים).

קצת על תהליך התכנון -
מעט שיטוט בסכמות להשראה של קירות גלריה, בחירת אלמנטים רצויים (כגון כיתובים, תמונות וכד'), שרבוטים ובחירת גדלים, הזמנת מתלה מגנטי מעץ לאלמנט הגדול ו...יאללה לעבודה.

קבלו את הסט המלא חזיתית (ואני עדיין מתבאסת ולא נרגעת מהעיוותים בצבע) -

אז מה בנמצא?

1 אלמנט מרכזי שמורכב מצ'יפבורד שלם ועליו דף מדוגם שלם, מעוטר בשלישיית נקודות חן

3 אלמנטים בגדלים שונים שכוללים מסגרות מחוטי שמשון/אופים מלופפים. מגוון ומוסיף עניין וטקסטורה לכל העסק בעיניי!

באחד האלמנטים משולבים שמות הבנים באמצעות מדבקות אותיות סקראבל, אחד המוצרים האהובים והשימושיים עלי אדמות ומוצא את דרכו לתוך כל יצירה שלי!

3 אלמנטים בגודל גלויה אחיד - באחד תגית, בשני עיטור כפתור ומדבקות כיתוב, ובשלישי דף מדוגם בלבד (כי לפעמים כל המוסיף פשוט גורע, בוודאי ובוודאי כשמדובר בכאלה הדפסים יפים)

1 אלמנט מסגרת לתמונה שכולל מדבקות פינות, כדי שהתמונה תהיה ניתנת להחלפה בהמשך
ממש כיף לפזר ברחבי הבית אהבה דרך היצירה!
ממליצה ממש, אלו פרויקטים מהנים במיוחד והכי חשוב - נהגים ונוצרים ממעמקי הלב :)

שלכן,
אלה

יום חמישי, 8 באוגוסט 2019

אחות נולדה (תרתי משמע): אלבום אחיות עם חבק צ'יפבורד

דרך אחת לדעת שהמוזה שבה אל מחוזותינו, היא כשבשבוע אחד (ואפילו פחות) - נולדים שני פוסטים (או אפילו יותר - אולי יש לי עוד משהו בקנה...😘).
והפעם, גאה ונרגשת להציג - מיני אלבום כהלכתו, לאחר שחלפו כמעט שנתיים (!!!) מהאחרון שהכנתי. גודלו של החבוב הזה הוא 6*8 אינטש (קלאסי, אין מה להרחיב) ובו נכנסות 25-30 תמונות פלוס מלא מקום לכתוב.
כלת השמחה (או יותר נכון שלוש כלות) היא החברה הכי טובה - אותה אחת ממסיבת הרווקות המפורסמת 😊. לרגל הולדת בתה השנייה, חשבתי שיהיה נחמד להכין משהו לשתי האחיות, או במילים אחרות - אחות נולדה (תרתי משמע) -

כרגיל בחודשים האחרונים, על הדפים המדוגמים המרהיבים אחראית בכישרון רב אושרת קורן. הצבעים, הגרפיות, השמחה - פשוט מלכה!!

כבר כמה זמן שמתגלגל אצלי בראש רעיון של חבק לסגירת אלבום - סרט זה יפה אבל מסורבל לתפעול, קופסא בגודל כזה זו אופרציה מאסיבית, וסגירת מגנט עלולה שלא להתאים במדויק לאחר שהאלבום ישובץ בתמונות ויגדיל את נפחו.

החלטתי ליצור חבק קשיח מצ'יפבורד, באופן הבא:
חתכתי צ'יפבורד למידות הרצויות (רוחב לפי העין והעיצוב הרצוי, אורך כפי צידי האלבום+אקסטרה קטנה, שיהיה מדויק אך עם מקום כאמור להתרחבות הנפח),
עטפתי אותו בקארדסטוק כמו שעוטפים כריכה,
ואחרי תעלולים הנדסיים כאלה ואחרים (או בקיצור, השארת לשונית קארדסטוק משוחררת להדבקה) - הרכבה והדבקה.


חדות העין תבחנה כי בצדו השמאלי של החבק יש דופן פנימית כפולה - ככה זה כשאימפולסיביים ולא מודדים כמו שצריך (כפי המימרה הידועה - Measure Twice, Cut Once!), נותר לי רווח גדול ורופף מדי וזה הפיתרון שמצאתי כדי "להדק" אותו בחזרה. לא הכי אלגנטי ומוקפד, אך עושה את העבודה באופן מכובד יחסית למראה.

למרות הטעות, די נדלקתי על הרעיון ובטוחה שאיישמו בשנית בהמשך (והפעם, במידות מדויקות).


לא באמת חשבתן שאוותר על הדגמה של כל העסק בפעולה, נכון...?


כפי שניתן לראות בסרטון, התחשק לי הפעם מבנה פשוט, בהשראת הסדנה של קרן פרפרים - לפעמים מתחשק לדפדף בנחת, אולד-סקול, ולנוח רגע מכל הפירוטכניקות והתכסיסים...

שניים-שלושה תקריבים לסיום -

עד כאן להפעם,
תודה לכל מי שעוקבת, מחבבת, מגיבה, מיישמת ומפרגנת!! משמח ומדרבן מאד 💛
אלה

יום ראשון, 4 באוגוסט 2019

כרטיסיות או לא להיות

אתגר הכרטיסיות בקבוצה של רעותא בפייס תם ונשלם לו (אחד האתגרים המעולים!!),
אך ההשראה והחשק בעינם נותרו...
אז התחמשתי להנאתי בדף כרטיסיות מהמם בעיצובה של אושרת (אשפית הסטאקים, המלהטטת בעיצוב, מלכת המדוגמים וראשוני האדם), וניגשתי למלאכה -


היעד - כמה שיותר כרטיסי ברכה, שיימכרו ביריד התרמה לטובת גיוס כספים לחברת קיבוץ שמתמודדת עם המחלה. למקומיות - יום שלישי 20.8 בשעה 17:00 בכפר סאלד - בואו והפיצו אהבה ונתינה 💗

אז בואו ונציג את שתי חבורות החמד הללו:
סט אחד מבסיס קארדסטוק צבעוני, שנבחר בקפידה בהתאם לצבעי הכרטיסיות, בשילוב חותמות.
סט שני מבסיס קארדסטוק לבן שהוחתם באמצעות סנסטיל ודיו דיסטרס, כפי שהדגמתי בהדרכה הזו, בשילוב שלל מדבקות מהממות מבית tea&soda.
באופן מפתיע וכלל לא אופייני (תשתדלו שלא להתעלף מההלם), שולבו בכל הכרטיסים גם נקודות חן. כמו כן בכל הכרטיסים השתמשתי בקארדסטוק כחול כהה כמאטינג לכרטיסיות,
כשהכרטיסיות עצמן כל כך יפות - באמת שלא צריך יותר מזה!

אוהבת לשלב כיתובים שונים ממארזים שונים, מיוחד ומעניין בעיניי - 

שכחתי כמה זה כיף להכין כרטיסים, ועל אחת כמה וכמה שזה למטרה טובה וחשובה כל כך!
שבוע מהמם ושופע כרטיסיות לכן,
אלה

יום ראשון, 14 ביולי 2019

איך שסגלגל מסתובב לו: סט מעטפה ומגנט מהיר ומרשים

איזה כיף שיש ילדים בשני גנים! ככה נהנים פעמיים מיצירת מתנות ופינוקים לסופשנה 😊
אז לאחר שצוות הגן של הברווזה קיבל מארזי חבקים, הגיע תורו של צוות בית התינוקות...

בשל דחיפות זמנים, הסתפקתי בסט צנוע שכולל מעטפה, מגנט ותגית לקישוט המתנה.
אני מוצאת שיותר נוח למצוא דרך לשלב ברכה מודפסת סטנדרטית במארז, במקום להכין כרטיס ברכה לכשעצמו - נוח במיוחד כשמישהו אחר כותב את הברכות ולא רוצים להגביל אותו במקום או לסבך אותו עם מידות הדפסה. 
הסטאק הנבחר הוא "חגיגה קסומה" - עוד פנינה מבית היוצר(ת) של אושרת קורן המוכשרת להחריד. כל סטאק יפה ושימושי מקודמו!

להלן העסק במלואו (עוד לא מצאתי את התאורה והזוויות המדויקות לצילום בבית החדש, עמכן הסליחה) -


אז מה בסט (או יותר נכון, ב-7 הסטים)?

מעטפות מהסוג שאהוב מאד על יעלי. עשויות מבסיס קארדסטוק קראפט ונסגרות בנקודות סקוטש, עפ"י המלצתה של מלכת הקונדסונים וראשונות המעטפות. מקושטות בכפתור צהבהב (התחשק לי צבע דגש מקפיץ) ובפפיון חוט אופים

חישבתי את גודלן כך שיתאימו בנוחות לדף A4 סטנדרטי מקופל ל-4, כדלקמן:
קארדסטוק בסיס - גודל 8*11 אינטש
בצד של ה-11 חורצים ב-3 וב-8
בצד של ה-8 חורצים ב-1/2 משני הצדדים (או ב-1/2 וב-1/2 7)
המבנה הבסיסי יוצא סימטרי (ושבו השלום והשלווה לעולמנו) כך שלא משנה באיזה צד יוצרים מגרעת או מעגלים פינות -


מגנטים מעוצבים שהכנתי מדף כרטיסיות המיני המצורף לסטאק. תכולת הסטאקים של אושרת פשוט מדויקת - שפע דפים (אך לא מוגזם), שני דפי כרטיסיות (רגילות ומיני), ודף קישוטונים. מושלם לכל פרויקט ומקל על החיים משמעותית!
המגנטים מוחתמים בשילוב של חותמת מילונית ושל חותמת מהמארז המהמם והשימושי הזה בעיצוב הבית של יעלי (בה הוחתמה גם המעטפה), ומקושטים בנקודות חן צהובות - 


תגיות לקישוט המתנות, גזורות מתוך דף הקישוטונים המדובר, קשורות בחוט שמשון (הפתעה! הפתעה!) ומקושטות במדבקות תודה של tea&soda -


הצצות קבוצתיות -


נראה לי שבפעם הבאה אנסה לצלם בחוץ, ואז כבר לא יהיה לי את מי להאשים באיכות התאורה (חוץ מאת השמש, אבל זה ביני לבינה...),
להתראות וחיבוקים,
אלה.

יום חמישי, 11 ביולי 2019

האקורדיון מכה שנית: מיני אלבום בקופסא מתפוצצת

הרבה פעמים כשמתחשק לי ליצור ואני מחפשת פרויקט חדש, התגובה האוטומטית שלי היא להיכנס להדרכות של חברות הצוות האהובות (מיכל, נגה, יעל, עדי ואושרת).
אולם, מעת לעת, כיף להיכנס להדרכות של...י.
באופן ספציפי, חיפשתי קצת השראה בנושא כרטיסיות (כפי האתגר החודשי בקבוצה בפייס).
והפעם - ביצעתי את ההדרכה המהנה הזו, שמשלבת תמונות וכרטיסיות, למטרת מתנת יום הולדת לגיסתי (שכבר הרבה זמן רוצה לעשות משהו עם התמונות המשפחתיות).
להלן -

תאמינו או לא, בקטנצ'יק הזה נכנסו לא פחות מ-50 תמונות!!
הוספתי עוד כמה כנפיים להדרכה המקורית, ויצא לי בול בגובה - עוד תמונה אחת והמכסה לא היה נסגר עד הסוף...

חומרים ותובנות:
- קארדסטוק הבסיס הנבחר הוא שחור - בדיעבד הרגשתי שיצא מעט כהה מדי, ואולי בכל זאת היה יכול להיות יפה יותר על בסיס קראפט...העיקר שגליה אהבה :)
- הסטאק המהמם הוא זה. ממש אוהבת את הצבעוניות והשילובים של היצרן הזה!
סרט תפר שחור-לבן מושלם, שמוסיף בעיניי המון (וגם כאן - ניסיון לגוון קצת מחוט השמשון האהוב)
- מדבקות של tea&soda (ובאופן ספציפי, כאן וכאן) ומדבקות אותיות סקראבל
- סטאק בסיס חלק צבעוני להשלמות בכתום, בורדו ותכלת. תוספת משמעותית!! אחרת היו נגמרים לי הדפים...הסטאק כוסח עד תום הפעם :)


בצדו הפנימי של המכסה מודבק כרטיס ברכה (עם סגירה מגנטית, כדי שלא ייפתח ויציק בכל פתיחה) -

הנה זה נפתח -

להלן הכרטיסיות המדוברות -

בכנות...? התאמת התמונות לדפים לא הייתה פשוטה.
הפתרון היה פיתוח של לא מעט מהן בשחור לבן (מה שתרם עוד יותר לתחושה הכהה הכללית...בפעם הבאה - ספיה!).
אבל, בחלק מהמקומות הייתה התאמה פשוט קסומה בדיוק שלה, כמו כאן (טיפים לטשטוש פנים אלגנטי יותר יתקבלו בתשואות רמות) -

והנה כל העסק בפעולה -

כזה כיף ליצור למישהו שאוהבים :)
כזה כיף ליצור ולשלב מראש תמונות - רמה אחרת לגמרי של סינרגיה בעיניי, ונגיעה אישית פי כמה וכמה :) :)
כזה כיף ליצור ולפרסם רשומות פעמיים בשבוע :) :) :)

אלה.