יום שבת, 29 ביוני 2019

על חיבוקים וחבקים: מארזים לגננות לסיום השנה

בכל סיום שנה יש לי חלק קבוע במתנות לצוות החינוכי - כרטיס ברכה מעוצב.

השנה הוחלט על תווי ארוחות בוקר, וחשבתי שיהיה נחמד לעצב מעטפה או מארז כלשהם שיכללו גם את השי - וגם את הברכה. המעטפות של קפה נמרוד נחמדות ומכובדות, לכן בחרתי להגיש את התווים בתוכן ולהתאים את גודל המארז לשם כך.

התבססתי על ההדרכה הזו שלי שמיועדת במקור למארזי זרעים, עם שינויים בגודל ובמבנה הפנימי. כנראה שכמו פעמים רבות אחרות, קיבלתי השראה מחברותיי לצוות העיצוב - החל מהדרכה מעולה של הוד יצירותה האהובה, נגה, וכלה בדפים מהממים ומשמחים של המלהטטת בעיצובים, אושרת.


מתנצלת מראש על חוסר הפוקוס בצילומים, חייבת לעבוד על זה או פשוט להקפיד על שעות צילום מוארות...קצת מידות והסברים על תהליך ההכנה -
דף בסיס למארז - 12*5.5 אינטש (חושב לפי רוחב המעטפה, מינוס חצי אינטש של דבק דו"צ לאחר הדבקת הכיס הייעודי).
מקפלים ב-6, ומדביקים כיס בחלק הפנימי. אני בחרתי להדביק בצד העליון של המארז, אך כמובן שניתן (כפי ההדרכה במקור) להדביקו בחלק התחתון.
דף בסיס לכיס - 4.5*5.5 אינטש, הוספתי לו מגרעת חמודה ושימושית, והדבקתי בדבק דו"צ לבסיס.
בצידו החיצוני של החבק הוספתי את שם המקבל/ת באמצעות מדבקות אותיות סקראבל, כמובן.

חבק - 12*2 אינטש, מקפלים אותו ב-3.5 וב-9 ושמינית אינטש (1/8  9), ומדביקים את החפיפה הקטנה שנוצרת בדבק דו"צ. את החבקים יצרתי מבסיס קארדסטוק לבן, פשוט ויפה, אותו קישטתי בתגית מעוטרת במדבקות מבית tea&soda, מהממות ושימושיות כתמיד, בנקודות חן ובסימני תפר מדומים מסביב.
שימו לב - רוחב החבק מחושב במדויק, לכן ההשחלה הראשונה של הכרטיס/מארז לתוכו מעט קשה! התמדה ועדינות, וזה נהיה קל יותר בפעמים הבאות...

בנוסף לתווי השי, נרכשו לצוות גם עציצים, אז הכנתי מהשאריות תגיות קטנות, מקושטות אף הן במדבקות ממארז ה"תודה", וקשורות בחוט השמשון האהוב הנצחי.


תמונה קבוצתית לקראת סיום -

ועם הברכות גזורות ומודבקות בפנים, עם נגיעה נוספת של נקודות חן - אף פעם אין מזה יותר מדי! (לא אני כתבתי - מעדיפה להתמקד ביצירה...) -


מתה על העונה הזו בשנה - גם ההתרגשות של הפרידות וההתחלות החדשות שבדרך, וגם שפע מבורך של הזדמנויות ליצירה :)

סופשנה נעים לכולן וכמעט-חופש-גדול שמח!
אלה

2 תגובות:

  1. זה נראה מושלם ומהמם אבל האמת שלא הצלחתי להבין מה קורה שם בדיוק, אולי כדאי להוסיף כמה תמונות של כרטיס בודד במצב סגור ופתוח :)

    השבמחק
  2. כהרגלך.. מהמם! בול בצבעים, בול בקישוטים, בול בעדינות ובול בהתאמות.. אוהבת!

    השבמחק