יום חמישי, 6 באוקטובר 2016

שנה נפלאה מתחילה בלוח שנה נפלא :)

לפני כמה שבועות, במהלך שיחת הבוקר השגרתית עם רעותא האהובה, היא התלוננה בפניי שאינה מצליחה למצוא לוח שנה ההולם את צרכיה - בדגש על גודל. הדרישות שלה היו בסה"כ צנועות למדי - לוח בגודל A4, לועזי ועברי, הניתן לתלייה.
ביקשה כל כך יפה - אז זרמתי...
והרי התוצאה :)
(מתנצלת על איכות התמונות - ככה זה כשמצלמים בלילה ובחופזה...)

מה בעצם עשיתי כאן - הדפסתי את לוח השנה (בגודל מלא)על גבי בריסטולי שמנת בגודל A4. הדבקתי אותם לאחר ההדפסה על גבי בריסטול קראפט בגודל 30.5*30.5 ס"מ הוספתי רצועת קארסדטוק מדוגם לקישוט (למהדרין - מידותיו 29.5*7.5 ס"מ), וכרכתי בספירלה. בנוסף, חוררתי וקיבעתי ניט בתחתית כל דף, באופן שמאפשר תלייה על גבי מסמר. אחד היתרונות בגודל הזה הוא המקום הרב שיש לרישום של אירועים, פגישות וכד' בגוף הלוח עצמו - אידיאלי לחובבות תכנון וארגון שכמותי ;)הנה הדגמה חיה מהשטח של הלוח בפעולה -


קיימים שני קבצי הדפסה ללוח - לוח השנה עצמו (בפורמט תלוי - החלק התחתון), ודף נלווה הכולל מקום לרשימות, משימות ואירועים (שמיועד לשמש כחלק העליון של פורמט תלוי).

ניתן להדפיס במדפסת לייזר או דיו, ומומלץ להדפיס על דף שעוביו לא עולה על 180 גרם. לרוב גם דף בעובי זה, יזדקק לעזרתכן (בדמות דחיפה קלה) על מנת לעבור בהצלחה במסילת ההדפסה.

הקבצים תוכננו במקור להדפסה בגודל A4, כאמור לבקשתה של רעותי. אולם, בהגדרות ההדפסה, ניתן לשנות את הגודל בהתאם לצרכיכן (מתחת לכותרת של page sizing and handling, לבחור בקובייה multiple ואז ניתן להכניס כמה עמודים יחד לאותו הדף - חסכוני, יעיל ונותן אומדן מדויק לגודל המודפס הסופי!)

כך, לדוגמא, עשתה דנה אסף המוכשרת - הדפיסה את הלוח בגודל A5 (להלן - חצי A4, ובהדפסה 2 דפים בכל עמוד), ויצרה לה לוח שולחני מהמם :)
גם הלוח שלי וגם של דנה מעוצבים עם הסטאק היפהפה הזה.

מוזמנות להוריד בעצמכן את הלוח, וליצור באהבה בשמחה!
קובץ להורדה והדפסה - לוח שנה
קובץ להורדה והדפסה - דף תכנון חודשי

שנה מבורכת ומלאת השראה ויצירה,
אלה

16 תגובות:

 1. לא זה לא יאמן!! כבר שבועיים אני מחפשת קובץ כזה! אפילו ניסיתי ליצור אחד והתייאשתי! וזה בדיוק מה שאני צריכה!! תודה אלונת! אין כמוך! אה.. ויצא מהמם כמובן :)

  השבמחק
 2. דומה ממש לקובץשהכנתי בעצמי לעצמי, אז כל הכבוד לך!

  השבמחק
  תשובות
  1. מה את אומרת?? אם כך אז באמת כל הכבוד לי ;) תודה!

   מחק
 3. מושלם.

  ותודה על שיתוף הקבצים

  שתהיה לך שנה נפלאה.

  השבמחק
 4. מהמם!!! פי אלף יותר יפה מהלוח שנה שאני מקבלת למשרד מאיזו חברה ביטוח חחחח או מהלוח שנה המעוצב שאני הכנתי בצמי לפני כמה שנים. אהבתי את השימוש בדפים מדוגמים שמוסיפים עניין וצבע.
  רק שימו לב ששכחו לשנות בקובץ החל מחודש ינואר לשנת 2017...

  השבמחק
  תשובות
  1. תודה על ההארה!
   אכן מדובר בטעות שגיליתי רק לאחר שהדפסתי כבר את הלוח לדוגמא...הטעות כמובן תוקנה בקובץ ששמתי כאן :)

   מחק
 5. אהבתי מאד! את הרעיון, את הביצוע, את הצבעיים...
  שתהיה שנה מבורכת :)

  השבמחק
 6. זה יצא פשוט מהמם!!!!!!!!!!!!!!!
  מה גודל הספירלה שהשתמשת בה?

  השבמחק